nowe leki w stwardnieniu rozsianym

Szansą na dożycie sędziwego wieku chorując na SM jest właściwe leczenie.
Z tego powodu z pewnością pomogą sporej ilości osób cierpiących na tą chorobę powstrzymać jej postępowanie.

Chory układ nerwowy - diagnoza

Choroby układu nerwowego to zazwyczaj bardzo poważna sprawa, której nie należy bagatelizować.

jeżeli mamy jakikolwiek podejrzenie, że coś może być ni tak z naszym układem nerwowym to koniecznie powinniśmy się udać do specjalisty.

Neurolog zbada nas i ewentualnie rozwieje wszelkie obawy. Neurolodzy korzystają z różnych metod diagnostycznych, jedną z podstawowych jest wykonywanie przez pacjenta serii ruchów na stojąco i na leżąco.

Sprawdza się tez przewodnictwo nerwowe oraz robi badania krwi oraz tomografię mózgu lub kręgosłupa w poszukiwaniu zapaleń i zmian mogących świadczyć o chorobie układu nerwowego.

Diagnoza stwardnienia rozsianego

nowe leki w stwardnieniu rozsianym Stwardnienie rozsiane można łatwo pomylić z innymi chorobami atakującymi układ nerwowy i zaburzającymi jego funkcje.
Żeby poprawnie zdiagnozować SM trzeba zrobić odpowiednie badania, które często trzeba powtarzać, aby zobaczyć zmiany w mózgu chorego.

Jest to ostateczny czynnik determinujący, czy dana choroba jest stwardnieniem rozsianym, czy nie. Podobne do Sm objawy mogą dawać choroby takie jak: choroba Devica, choroba Marburga, udar mózgu, rozległe zapalenie rdzenia kręgowego, toczeń i sporo innych.

Czym leczyć SM?

Skutecznych metod leczenia SM jest kilka i należą do nich między innymi interferony, które uznawane są za najskuteczniejszą dzisiaj metodę leczenia objawowego tej choroby. Interferon beta jest obecnie stosowany w Europie oraz Japonii, gdzie pomaga setkom pacjentów powstrzymać rozwój choroby. Leczenie w ramach programu NFZ trwa dwa, trzy lata, po tym czasie należy samemu opłacać 100% ceny leków. To samo tyczy się osób powyżej 40 roku życia, leki dla takich chorych nie są refundowane.

.