pogotowie komputerowe szczecin

Delikatne laptopy

Laptopy to najczęściej psujące się sprzęty komputerowe.

Usterki typu zniszczona matryca, połamane zawiasy czy zalania to praktycznie codzienność w serwisach zajmujących się naprawą laptopów.

Praktycznie każdy serwis ma te części na miejscu, ponieważ tak często się psują, że od razu zamawia się po parę sztuk z hurtowni. Ale dlaczego tak się dzieje? Dlaczego laptopy tak często ulegają tego typu zniszczeniom? Wynika to z fakty złego użytkowania sprzętu, który mimo, że jest przenośny to nie powinien być używany na kanapie, czy w kuchni podczas gotowania.
Drugą sprawą jest coraz gorsza jakość wykonania obudów laptopów, stosuje się plastik gorszego sortu oraz coraz cieńsze blaszki w zawiasach.
Te dwie rzeczy sprawiają, że laptopy psuja się często.

Serwis sprzętu komputerowego

pogotowie komputerowe szczecin Serwisy komputerowe są w każdym mieście, niezależnie od rozmiarów, zawsze znajdzie się jakieś spec od naprawy zepsutych komputerów i laptopów.
Większość z nich naprawia uszkodzenia tzw.
standardowe, czyli zepsuta matryca, awaria karty graficznej czy systemu operacyjnego. Te bardziej wyspecjalizowane serwisy komputerowe z odpowiednim sprzętem diagnostycznym i serwisowym mogą naprawiać usterki układów scalonych.

Jest to potrzebne zwłaszcza przy sprzętach nowszej generacji, gdzie zamienna część jest droższa niż cała maszyna.

Naprawa czy też Reballing BGA kosztuje w granicach kilkuset złotych.

Z Wiki- RAM

RAM (od ang.
random-access memory), pamięć o dostępie swobodnym ? podstawowy rodzaj pamięci cyfrowej.
Choć nazwa sugeruje, że jest to każda pamięć o bezpośrednim dostępie do dowolnej komórki pamięci (w przeciwieństwie do pamięci o dostępie sekwencyjnym, na przykład rejestrów przesuwnych), ze względów historycznych oznacza ona tylko te rodzaje pamięci o bezpośrednim dostępie, w których możliwy jest wielokrotny i łatwy zapis, a wyklucza pamięci ROM (tylko do odczytu) i EEPROM, w których zapis trwa znacznie dłużej niż odczyt, mimo że w ich przypadku też występuje swobodny dostęp do zawartościŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/RAM.