Przydomowa oczyszczalnia ścieków - kilka przydatnych informacji

W efekcie mamy problem z alergiami (zwłaszcza u dzieci). Chyba każdy zna osobę uczuloną na proszek do prania - nie ma nic przyjemnego w wysypce spowodowanej takim uczuleniem. Warto się zainteresować alternatywą, czyli ekologicznym

Dodane: 30-09-2016 12:32
Przydomowa oczyszczalnia ścieków - kilka przydatnych informacji bio7

Detergenty

Detergenty nie są obojętne ani dla środowiska, ani dla naszego zdrowia. Lęk przed infekcjami bakteryjnymi sprawił, że wielu z nas przesadza z używaniem środków zawierających detergenty. W efekcie mamy problem z alergiami (zwłaszcza u dzieci). Chyba każdy zna osobę uczuloną na proszek do prania - nie ma nic przyjemnego w wysypce spowodowanej takim uczuleniem. Warto się zainteresować alternatywą, czyli ekologicznymi środkami, które są nie tylko przyjazne dla środowiska, ale też dla nas.


Zużywanie wody i ekologia

Obecnie sprzęt AGD jest dość oszczędny. Dotyczy to również urządzeń używających wody - czyli pralek i zmywarek.

Ale jeżeli przejmujemy się ekologią, musimy się zastanowić nad tym, jakich środków chemicznych używamy. W gruncie rzeczy jedynymi z bardziej szkodliwych dla przyrody, są środki piorące. Zawierają między innymi fosforany, które powodują rozrost glonów, co może być przyczyną problemów w ekosystemie.


Woda - temat rzeka

Wiem, że wiele osób ma alergię na słowo "ekologia" lub "ekolodzy". Jednak dobrze byłoby zdawać sobie sprawę, że jesteśmy odpowiedzialni za świat w którym żyjemy, i który eksploatujemy.

Jest parę sposobów na oszczędzanie wody, które nie wiążą się z dużymi wyrzeczeniami. Jednym z najprostszych jest zamontowanie perlatorów na bateriach, które zachowują duże ciśnienie, jednak wody płynie mniej. Można również częściej brać prysznic, zamiast wanny.