Nadaj blasku domowi dzięki sztukaterii
Jeżeli jesteśmy fanami dobrego smaku i lubimy na co dzień otaczać się pięknymi rzeczami, to wiedzieć musimy, że podczas remontu mamy niepowtarzalną okazję ku temu, by naszemu domowi nadać takiego charakteru, o jakim marzyliśmy. Doskonałym pomysłem może być na przykład zamontowanie sztukaterii elewacyjnej! Jest ona częstokroć wybierana między innymi w Wielkiej Brytanii, a i w Polsce ludzie coraz chętniej się na nią decydują. Warto zauważyć, że szczególnie jej odmiana służąca do montażu wewnętrznego cieszy się dużą popularnością.
Sztukateria sprawdzi się w naszym domu, jeżeli tylko odpowiednią ja dobierzemy i prawidłowo zainstalujemy na swoim miejscu.
Jeśli chcemy być pewni, że tak się stanie, to o pomoc możemy poprosić profesjonalną firmę.Niewielka sztukateria
Domowa sztukateria może być zamieszczana zarówno z zamiarem jej wyeksponowania, jak i z zamiarem jej ukazania w bardzo klasyczny i stonowany sposób. Dlatego w sprzedaży dostępne są takie sztukaterie, które pozostają niewielkie i dyskretne.
Trzeba jednak przyznać, że nawet takie sztukaterie mogą bardzo upiększać wszystkie domowe pomieszczenia i sprawiać, że stają się one bardzo jasne i zyskują zupełnie nowego wyrazu.
Poza tym nie do wszystkich pomieszczeń nadaje się łatwo rzucająca się w oczy sztukateria, a bardzo stonowana sztukateria na pewno będzie mogła zostać umieszczona w niezwykle stylowych i jasnych pomieszczeniach. Zwykle taka sztukateria jest nawet jednokolorowa, dzięki czemu domowe pomieszczenie może wyglądać bardzo stylowo, a jednocześnie nowocześnie.
Jest typowy dla sztuki mauretańskiej hinduskiej
sztukateria Ażur stosowany jest zarówno w rzemiośle artystycznym (kraty, ozdobne siatki) jak i tkaninach artystycznych.
W architekturze ażur jest zespołem dekoracyjnym w postaci elementów ozdobnych np.
balustrad, przezroczy, maswerków. Występował we wszystkich epokach architektonicznych. Jest typowy dla sztuki mauretańskiej, hinduskiej, gotyckiej i późnoruskiej. Jeżeli w detalu architektonicznym otwory są zamknięte w tle, wówczas nosi on nazwę ażuru ślepego.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ażur.