Warto jednak wiedzieć, iż jest to dziedzina medycyny akceptowana przez Światową Organizację Zdrowia i jest powszechnie wykorzystywana w leczeniu różnych chorób na całym świecie.
Często lekarze zalecają stosowanie metod wchodzących w jej zakres jako leczenie uzupełniające.
Może być to stosowanie leków produkowanych z surowców pochodzenia naturalnego, które niejednokrotnie wpływają na organizm korzystniej niż leki pochodzenia syntetycznego.
Ich główną zaletą jest brak skutków ubocznych na przykład ze strony układu pokarmowego, które bardzo licznie występują w przypadku zażywania leków syntetycznych.Preparat bezpośredni W przypadku kandydozy powierzchownej biomateriał zanurzany jest w roztworze KOH, który niszczy keratynę nie wpływając na komórki grzyba.W preparacie mikroskopowym C.
Drugą metodą jest wykonanie testu filamentacji (ang.
germ tube test), który polega na inkubacji komórek C.
albicans w surowicy przez 2-3 godziny w temperaturze 37 °C.dubliniensis dlatego potrzebne są dalsze testy najczęściej auksanograficzne. Testy serologiczne Testy serologiczne wykorzystywane są do wstępnej diagnostyki zakażeń narządowych i uogólnionych oraz do monitorowania skuteczności leczenia.
Nie pozwalają jednak na jednoznaczne określenie gatunku. Diagnostyka oparta o metodę qPCR (reakcja łańcuchowa polimerazy w czasie rzeczywistym) Metoda pozwala zidentyfikować poszczególne gatunki grzybów z rodzaju Candida (albicans, tropicalis, glabrata, krusei, para-ortho- metapsilosis) oraz określić ich liczebność, a w przypadku zakażeń mieszanych podaje odsetkowy udział poszczególnych gatunków grzybów w pobranej od pacjenta próbce.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Candida_albicansGrzybice, mikozy (łac.mycoses) ? grupa wysoce zaraźliwych chorób zakaźnych ludzi i zwierząt wywołana przez grzyby mikroskopijne.
Są to głównie dermatofity (grzyby niedoskonałe ? fungi imperfecti) i grzyby drożdżopodobne, rzadko grzyby pleśniowe (potocznie pleśnie).
Spośród dermatofitów najczęściej atakują grzyby zoofilne (zwierzęce) i antropofilne (ludzkie), a sporadycznie geofilne (glebowe).Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Grzybica.