Ościeżnica - budowa

drzwi rc4
Ościeżnica może być wykonana z drewna, PCW lub metalu.
Składa się z następujących elementów314: nadproże (górny poziomy element) zwane w niektórych częściach Polski ?główką?. próg (dolny poziomy element) rozróżniamy progi montażowe (tymczasowe) lub progi docelowe. Belka zamkowa (pionowy element od strony zamka). Belka zawiasowa (pionowy element od strony zawiasów). Słupek (opcjonalny środkowy pionowy element), który może być zespolony ze skrzydłem biernym lub czynnym. Pióro / zamek / kątownik ? element zamykający konstrukcję w ościeżnicach regulowanych dla drzwi wewnętrznych (W) (stosowana przez producentów drzwi wewnętrznych oraz wewnątrzklatowych z ościeżnicami MDF). Opaska portalowa ? dodatkowy element dekoracyjny (wykończeniowy) dla drzwi zewnętrznych lub wewnątrzklatkowych; jest to poszerzona wersja opaski drzwiowej która maskuje miejsce montażu ościeżnicy. Opaska ? dodatkowy element dekoracyjny (wykończeniowy) dla drzwi wewnętrznych; zasłania miejsce montażu ościeżnicy. Ćwierćwałek ? dodatkowy element dekoracyjny (wykończeniowy) dla drzwi wewnętrznych. Uszczelka drzwiowa. Zawiasy od 2 do 4. Puszka zamkowa znajdująca się w belce zamkowej. Gniazda do chowania bolców antywyważeniowych zamiennie z wręgiem francuskim; od strony belki zawiasowej. Belka zamkowa oraz zawiasowa w ościeżnicach stosowanych do drzwi wewnętrznych nazywane są łącznie ?bazą?.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/O%C5%9Bcie%C5%BCnica

Zwiększone bezpieczeństwo na co dzień dzięki drzwiom antywłamaniowym

Wśród różnego rodzaju drzwi, których na rynku jest bardzo dużo, na uwagę zasługują drzwi antywłamaniowe, które mogą nam zagwarantować zwiększone bezpieczeństwo na co dzień.
Takie drzwi mają wiele zalet.
Tą najważniejszą jest oczywiście zagwarantowanie skutecznej ochrony przed różnego rodzaju włamywaczami, którzy chcą wejść na teren naszego domu.
Są to drzwi solidne i trwałe, które zazwyczaj także zapewniają wysokiej jakości izolację cieplną i akustyczną.
Tym samym, pomimo, że ich zakup zwykle znacznie bardziej obciąża naszą kieszeń, niż zakup standardowych modeli, zainwestowane pieniądze zwracają się w przyszłości.
Zważywszy, że tego rodzaju elementu jak drzwi zewnętrzne nie kupuje się często, warto wydać więcej, ale mieć pewność prawdziwej jakości.

O ościeżnicach specjalistycznych

drzwi rc4
Ościeżnice specjalistyczne Przekrój standardowej ościeżnicy stalowej Ościeżnice montowane w miejscach z długotrwałymi czynnikami skracającymi żywotność ościeżnicyedytuj ościeżnice montowane na basenach ? narażone na dużą wilgotność powietrza i bezpośredni kontakt z wodą.
Przeważnie stosowane pokrycie HPL. ościeżnice montowane z miejscach dużego ruchu pieszego ? wzmocnione miejsca mocowania zawiasów, jak również same zawiasy o większej nośności skrzydła. Ościeżnice przeciwpożarowe w klasie EI30 lub EI60 ogniotrwałe dymoszczelne. Ościeżnice o zwiększonej izolacji akustycznej współczynnik Rw (przenikanie dźwięku) z Deklaracji Właściwości Użytkowych (DWU) drzwi z poziomu 25 dB zwiększony do co najmniej 42 dB. Ościeżnice energooszczędne Przekrój ościeżnicy wielomateriałowej energooszczednej typu ?Termo? Ościeżnice energooszczędne o zwiększonej izolacji termicznej89 ? współczynnik Ud (przenikania ciepła) z określony w Deklaracji Właściwości Użytkowych dla drzwi stosowanych w domach: tradycyjnych Ud=.
Dodane: 27-11-2016 14:27

Tagi: warszawa drzwi antywłamaniowe drzwi

Widok do druku:

drzwi rc4